Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дневна Стол

Riza Air

Дневна Стол Современ дизајн стол погоден за дневна области на клубови, резиденции и хотели. Направено со структура на органски изглед, надополнета со специјална решетка на задниот дел, столчето Риза се реализира само со одржливо цврсто дрво и природни лакови. Дизајнерската инспирација потекнува од работата на каталонскиот архитект Антони Гауди и наследството што модернистичкиот архитект го оставил во Барселона, некогаш инспириран од елементите на природата и органскиот изглед.

Име на проектот : Riza Air, Име на дизајнерите : Thelos Design Team, Име на клиентот : Thelos.

Riza Air Дневна Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.