Списание за дизајн
Списание за дизајн
Миксер За Базени Со Тапа

Smooth

Миксер За Базени Со Тапа Дизајнот на миксерот за мијалник со мазна тапа е инспириран во најчистата форма на цилиндар, правејќи природен резултат на цевката каде што тече додека не стигне до корисникот. Имавме намера да ги деконструираме вообичаените комплексни форми што ги има овој вид производ, што резултира во мазна цилиндрична и прилично минималистичка форма. Елегантниот изглед предизвикан од линиите станува прилично изненадувачки кога овој предмет ја презема својата функција како кориснички интерфејс, бидејќи ова е модел кој комбинира динамичен дизајн со совршена функционалност на миксер за слив.

Име на проектот : Smooth, Име на дизајнерите : Ctesi - Barros & Moreira, SA, Име на клиентот : Ctesi - Barros & Moreira, S.A..

Smooth Миксер За Базени Со Тапа

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.