Списание за дизајн
Списание за дизајн
Чајник И Легури

EVA tea set

Чајник И Легури Овој заводливо елегантен чајник со соодветни чаши има беспрекорна прелива и е задоволство да се причести. Невообичаениот облик на овој саксија со чај со мешавина од плукање и расте од телото, особено добро ја нанесува салата. Чашите се разноврсни и допирливи за сместување во ваши раце на различни начини, бидејќи секоја личност има свој пристап да држи чаша. Достапно во сјајно бело со сребрен прстен или црн мат порцелан со сјајно бело капаче и бели обложени чаши. Филтер од не'рѓосувачки челик вграден внатре. ДИМЕНЗИИ: чајник: 12,5 х 19,5 х 13,5 чаши: 9 x 12 x 7,5 см.

Име на проектот : EVA tea set, Име на дизајнерите : Maia Ming Fong, Име на клиентот : Maia Ming Designs.

EVA tea set Чајник И Легури

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.