Списание за дизајн
Списание за дизајн
Контејнер За Кондиција

Ajorí

Контејнер За Кондиција Ajorí е креативно решение за организирање и чување на разни зачини, зачини и мирудии, за задоволување и вклопување во различните кулинарски традиции на секоја земја. Неговиот елегантен органски дизајн го прави скулпторско парче, што резултира како одличен украс да се рефлектира како почетник за разговор околу масата. Дизајнот на пакетот е инспириран од кожата на лукот, станувајќи единствен предлог на еко-пакување. Ajorí е еколошки дизајн за планетата, инспириран од природата и направен целосно од природни материјали.

Име на проектот : Ajorí, Име на дизајнерите : Carlos Jimenez and Pilar Balsalobre, Име на клиентот : photoAlquimia .

Ajorí Контејнер За Кондиција

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.