Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стол

Pillow Stool

Стол Тој е едноставен, но опфаќа многу карактеристики. Челичните шипки на првиот слој и вториот слој на седечкиот дел одат во различни насоки, така што тие се вкрстуваат едни со други за да создадат магична визуелизација. Крит-бројачот на страничната структура обезбедува тркалезни рабови и површини за корисниците да можат безбедно да седат на неа. Помеѓу првиот слој и вториот слој на седечкиот дел, прачките претставуваат празен простор за чување списанија или весници. Изметот не само што им дава на корисниците поканувачки гест, туку и им нуди корисни функции.

Име на проектот : Pillow Stool, Име на дизајнерите : Hong Ying Guo, Име на клиентот : Danish Institute for Study Abroad.

Pillow Stool Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.