Списание за дизајн
Списание за дизајн
Транспарентни Столчиња За Кафе И Дневни Столчиња

Twins

Транспарентни Столчиња За Кафе И Дневни Столчиња Концептот на масата за кафе Близнаци е едноставен. Шула масичка за кафе чува две полни дрвени места внатре. Десната и левата површина на табелата, всушност се капаци што можат да се извлечат од главниот дел на масата со цел да се овозможи извлекување на седиштата. Седиштата имаат преклопни нозе што треба да се ротираат за да се добие столот во вистинската позиција. Штом столот или двете столчиња се надвор, капаците се враќаат на масата. Кога столчињата се надвор, масата работи и како огромен простор за складирање.

Име на проектот : Twins, Име на дизајнерите : Claudio Sibille, Име на клиентот : MFF.

Twins Транспарентни Столчиња За Кафе И Дневни Столчиња

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.