Списание за дизајн
Списание за дизајн
Хотел

Sheraton Bursa

Хотел Анимацијата треба да биде широко распространето моделирање, обезбедувајќи упатства за секој дел од хотелот. Различни заеднички области, вклучително лоби, конференциски сали, главен ресторан, центар за фитнес и спа, турска бања и ВИП турски бањи, простории за масажа , извршната сала, базенот, просториите за одмор и згора на тоа стандардните простории, апартманите, претседателскиот апартман беа моделирани за 4 месеци. Сите моделирани области беа претворени во анимација од 4,30 секунди од 6750 рамки по шеесет дена рендерирање. Оваа анимација стана важен елемент во воведувањето на Шератон Бурса.

Име на проектот : Sheraton Bursa, Име на дизајнерите : Ayhan Güneri, Име на клиентот : SHERATON BURSA / ATOLYE A MIMARLIK.

Sheraton Bursa Хотел

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.