Списание за дизајн
Списание за дизајн
Фаза За Прием На Венчавки

Depiction

Фаза За Прием На Венчавки Прекрасно дизајниран комплет за прием на венчавки. Големата авенија го пречекува гостинот на мек бел крзно тепих. Чувствувајќи ја суштината на градот Рим низ портата, римските столбови, Статуата, седењето на кружниот стил на тиара и огромната „Фонтана-ди-треви“. Звук на вода што тече создава смирувачка музика во позадина додека ги поздравува новородените. Ниту една личност од тимот досега не ја слушнала или видела вистинската структура и сè уште ја добива 100% прикажувањето на оригиналната структура, што е кредибилно да го направите секое нешто само за 20 дена.

Име на проектот : Depiction, Име на дизајнерите : Arundhati Subodh Sathe, Име на клиентот : Victrans Engineers.

Depiction Фаза За Прием На Венчавки

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.