Списание за дизајн
Списание за дизајн
Столче

Meline

Столче Мелин е иновативна столица со складирање. Неговиот минимален дизајн има полица и колче за виси јакна и торба. Полицата е идеална за складирање на алати и предмети на учениците и се протега нанадвор за да ги задржи некои работи на дофат. Лесен е со рамка од тврдо дрво и седиште / полица за ламинат. Дизајнот е под влијание на стилот DeStijl. Мелин е сигурна столица, столче што може да го наречете "пријател".

Име на проектот : Meline, Име на дизајнерите : Eliane Zakhem, Име на клиентот : E Zakhem Interiors.

Meline Столче

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.