Списание за дизајн
Списание за дизајн
Седиштето На Подот

Fractal

Седиштето На Подот Инспириран од оригами, Фрактал гледа низ набори и набори за да создаде флексибилна површина што се прилагодува на нашето тело и на нашите активности на брз и едноставен начин. Тоа е квадрат во форма на седиште во форма што не вклучува никакви засилувања или дополнителна поддршка, само со својата технологија може да го поддржи нашето тело при одмор. Овозможува многу намени: како торбичка, седиште, долги часови и како модул може да се соберат со други за да создадат многу различни конфигурации на простории.

Име на проектот : Fractal, Име на дизајнерите : Andrea Kac, Име на клиентот : KAC Taller de Diseño.

Fractal Седиштето На Подот

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.