Списание за дизајн
Списание за дизајн
Биро За Светилки

Aida

Биро За Светилки Лично, јас цртам инспирација од животните во природата и во повеќето од моите дизајни претпочитам да распоредувам природни форми наместо да користам геометриски форми. Светилка за биро е еден од моите омилени предмети во дизајнот на ентериер. Дизајнот на оваа работна ламба е инспириран од Horn of ram (мокро). Се обидов да создадам скулпторска и украсна форма, функционирајќи како биро за светилки.

Име на проектот : Aida, Име на дизајнерите : Ali Alavi, Име на клиентот : Ali Alavi design.

Aida Биро За Светилки

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.