Списание за дизајн
Списание за дизајн
Корпоративен Идентитет

Jae Murphy

Корпоративен Идентитет Негативниот простор се користи затоа што ги прави гледачите curубопитни и штом ќе го доживеат тој момент на Аха, тие веднаш го сакаат и ќе го запаметат. Ознаката за лого има иницијали J, M, камерата и стативот вклучени во негативниот простор. Бидејќи aeеј Марфи често фотографира деца, големите скали, формирани по име и ниската поставена камера, сугерираат дека децата се добредојдени. Преку дизајн на корпоративен идентитет, негативната идеја за простор од логото е дополнително развиена. Додава нова димензија на секоја ставка и го прави слоганот, Необичен поглед на вообичаеното, да остане вистинит.

Име на проектот : Jae Murphy, Име на дизајнерите : Luka Balic, Име на клиентот : Jae Murphy Photography.

Jae Murphy Корпоративен Идентитет

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.