Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мијалник

SEREL Purity

Мијалник Serel Parity Washbasin го зазема своето место во бањите со својата единствена и неверојатна форма на чинија. Општ пристап во дизајнирањето на дупката за отпадни води што е невидлив. Овој пристап влијае на дизајнот толку важно и предизвикува да се развијат детални детали. Со овој пристап мијалник за чистоста Серел Чистота изгледа чисто, мазно, елегантно и е во целосна хармонија на општиот интегритет на дизајнот. СЕРЕЛ Чистота Washbasin, која има доминација на меки форми, го поканува корисникот во футуристизам.

Име на проектот : SEREL Purity, Име на дизајнерите : SEREL Seramic Factory, Име на клиентот : Serel Sanitory Factory .

SEREL Purity Мијалник

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.