Списание за дизајн
Списание за дизајн
Двоен Мијалник

4Life

Двоен Мијалник 4Life Двоен мијалник го зазема своето место во бањите со својата цврста форма и функционална употреба. Мијалник е дизајниран за да му овозможи на својот корисник можност да го користи производот како единечен слив и двоен слив во исто време. При употреба на единечен слив, производот обезбедува голема површина на полица; при употреба на двојно корито, полицата е откажана и се формираат нови сливови и на овој начин сливот може да се користи од две лица во исто време. Со откажување на аголот на полицата, полицата што повеќе не се користи може да се користи како полица во мебелот за бања со елементи за монтирање обезбедени кога тоа се бара.

Име на проектот : 4Life, Име на дизајнерите : SEREL Seramic Factory, Име на клиентот : Matel Hammadde San. ve Tic A.S.

4Life Двоен Мијалник

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.