Списание за дизајн
Списание за дизајн
Wc Wc Тава

4Life

Wc Wc Тава Тоалетот за 4-тина места го зазема своето место во бањата со својата цврста форма и функционална употреба како нова слика за карактеристична доминација. Вкусен тоалетен сад за околината и импресионира и со неговата естетска и со нејзината почит кон природата… Општ пристап во сетот на капакот на тенок седиште Дизајн на лесни димензии, механизам за заклучување, седишта за тоалети се копчиња за контрола на функциите што треба да се вметнат во внатрешниот дел од сетот на капакот. Копчињата со кои се контактира корисникот се поставени на местата кои се најтешки за валканост, така што ова дава дополнителна предност во однос на хигиената.

Име на проектот : 4Life, Име на дизајнерите : SEREL Seramic Factory, Име на клиентот : Matel Hammadde San. ve Tic A.S Serel Sanitary Factory.

4Life Wc Wc Тава

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.