Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мијалник

Serel Wave

Мијалник Мијалник за миење садови SEREL Wave го зазема своето место во модерните бањи со номинативни линии, функционални решенија и импресивен квалитет. SEREL мијалник со бран; додека ја менува тековната перцепција за двојно миење со својата единствена форма на чинија, исто така вклучува употреба на возрасни и деца заедно со својата естетска форма. Покрај употребата како слив за деца, таа обезбедува функција за аблустрација и чистење на чевли што се користи во исламската култура. Општ пристап во дизајнирањето на мијалник е модернизмот и функционализмот. Овој пристап влијае толку многу важно на дизајнот.

Име на проектот : Serel Wave, Име на дизајнерите : SEREL Seramic Factory, Име на клиентот : Matel Hammadde San. ve Tic A.S Serel Sanitary Factory.

Serel Wave Мијалник

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.