Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мебел За Бања

Valente

Мебел За Бања Колекцијата за бања „Валенте“ инспирирана од скапоцените камења од природата нуди луксуз при дизајнирање на вашата бања и прилагодување на просторот со широк опсег на употреба на располагање. Од секој скапоцен камен во природата е уникатен, сите елементи за мебел од колекцијата Валенте имаат различни големини и бои.Целта на овие елементи дизајнирани во различни големини и бои е да донесат небесна убавина на природата во нашите бањи и да донесат ритам, динамичност во бањите.

Име на проектот : Valente, Име на дизајнерите : Isvea Eurasia, Име на клиентот : ISVEA.

 Valente Мебел За Бања

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.