Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мебел За Бања

Soluzione

Мебел За Бања Колекцијата на мебел за бања Soluzione е дизајнирана заснована врз идејата за создавање иновативни и шик решенија со кои животот е полесен, мирен и градење бањи со чувство за личност. Орманите за купатило, достапни во три различни големини со фиоки и селекции на врати на кабинетите, се комбинирани со мијалници за садови со цел да се редефинира естетската бања. Изборниот модул за закачалки за пешкири за полукругови е иновативен пристап за складирање и закачување на пешкирите. Колекцијата Soluzione достапна во лак во боја на бела и антрацит се надева дека ќе понуди иновативни решенија за бања.

Име на проектот : Soluzione, Име на дизајнерите : Isvea Eurasia, Име на клиентот : ISVEA.

Soluzione Мебел За Бања

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.