Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мебел За Бања

Sentimenti

Мебел За Бања Колекцијата на мебел за бања „Сентименти“ инспирирана од чувства и контраст на коегзистирање емоции нуди модерна и шик атмосфера за бања. Хоризонталните и вертикалните контрастни странични дрвени страни ги отелотворуваат спротивставените чувства, како и додавање на допир на динамичност во бањите. Колекцијата „Сентименти“ е подготвена да биде дел од бањи од сите големини со ормари за бања со четири различни големини, достапни со фиоки и врати од ормари, и огледала со скриено осветлување и ретровизори на врати.

Име на проектот : Sentimenti, Име на дизајнерите : Isvea Eurasia, Име на клиентот : ISVEA.

Sentimenti Мебел За Бања

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.