Списание за дизајн
Списание за дизајн
Дијамантски Прстен

The Great Goddess Isida

Дијамантски Прстен Исида е 14K златен прстен што се лизга на прстот за да создаде шармантен изглед. Фасадата на прстенот Исида е украсена со уникатни елементи како дијаманти, аметисти, цитрини, tsavorite, топаз и е надополнета со бело и жолто злато. Секое парче има свој специфициран материјал, што го прави еден-од-еден вид. Покрај тоа, рамната стаклена фасада на исечени скапоцени камења рефлектира различни зраци на светлина во разни амбиенции, додавајќи ексклузивен карактер на рингот.

Име на проектот : The Great Goddess Isida, Име на дизајнерите : Tatyana Raksha, Име на клиентот : STDIAMOND.

The Great Goddess Isida Дијамантски Прстен

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.