Списание за дизајн
Списание за дизајн
Кутија За Подароци

Jack Daniel's

Кутија За Подароци Луксузна кутија за подароци за Виски од Тенеси на Jackек Даниел не е само обична кутија, вклучувајќи шише внатре. Оваа уникатна конструкција на пакети беше развиена за одлична дизајнерска карактеристика, но исто така и за безбедно доставување шише во исто време. Благодарение на големите отворени прозорци што можеме да ги видиме низ целата кутија. Светлината што доаѓа директно низ полето ја истакнува оригиналната боја на виски и чистотата на производот. Иако двете страни од кутијата се отворени, торзивната вкочанетост е одлична. Подарокот е целосно направен од картон и е полн мат ламиниран со топло печат и втиснување елементи.

Име на проектот : Jack Daniel's, Име на дизајнерите : Kantors Creative Club, Име на клиентот : Kantors Creative Club.

Jack Daniel's Кутија За Подароци

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.