Списание за дизајн
Списание за дизајн
Етикети

Propeller

Етикети Пропелер е збирка духови од различни делови на светот, асоцирани со тема за воздушно патување и пилот патник како лик на брендот. Карактеристиките на секој вид пијалок се изложени преку бројни илустрации, натписи кои личат на авијациски значки и скици кои служат како рецепти за коктел. Повеќеслојниот дизајн е надополнет со разни тонови на обоена фолија, различни лакови, обрасци и втиснување.

Име на проектот : Propeller, Име на дизајнерите : Asta Kauspedaite, Име на клиентот : Stumbras.

Propeller Етикети

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.