Списание за дизајн
Списание за дизајн
Епинефрин Инјектор

EpiShell

Епинефрин Инјектор EpiShell е повеќе од медицинско помагало во секојдневниот живот на превозниците, но пријателски помагател на животот. Тоа е решение засновано на корисникот за носачите на епинефрински инјектори со намера да го намали стравот на корисниците од употреба на инјектор, да ги потсети пациентите да го носат секојдневно и поинтуитивно да вршат инјекција за време на итен случај. Се одликува со интегриран полнач за мобилни телефони, Bluetooth врска, гласовно водство и заменлива надворешна обвивка. Преку својата апликација на паметниот телефон, корисниците можат лесно да управуваат со своите функции, како што се IFU, Bluetooth конекција, контакт за појавување и Пополнување / проширување.

Име на проектот : EpiShell, Име на дизајнерите : Hong Ying Guo, Име на клиентот : .

EpiShell Епинефрин Инјектор

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.