Списание за дизајн
Списание за дизајн
Вдлабнато Осветлување

Drop

Вдлабнато Осветлување Капката е лесен вклопување дизајниран во потрага по минималистичка естетика и мирна атмосфера. Неговата инспирација е природна светлина, ладност, светларници, смиреност и ведрина. Беспрекорна фузија помеѓу функционалноста и убавината, совршена хармонија постигната од монтирање на таванот и светлината. Дроп беше дизајниран како градиент, а не како нарушување, со цел да се промовира внатрешен дизајн кој тече природно, минималистички и пријатно. Нашата цел е да ги добиеме естетските трендови и да ги претвориме во идејни вредности за да се применат на овој нов ламјаниум. Елеганција и изведба, совршено обединети.

Име на проектот : Drop, Име на дизајнерите : Rubén Saldaña Acle, Име на клиентот : Rubén Saldaña - Arkoslight.

Drop Вдлабнато Осветлување

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.