Списание за дизајн
Списание за дизајн
Прстени

Blessed Child

Прстени Прстените на блаженото дете се ветување за :убов: Бебето Jamејми се гушка до внатрешноста на прстенот и му верува на својот живот на рацете на мајката. Бебето е положено на грб како си го цица палецот. Тоа е менталниот вид на нејзиното неродено дете што секоја бремена жена го има во својот ум. Прстенот ја симболизира безусловната меѓусебна врска на довербата помеѓу новороденчето и мајката и му оддава почит на оваа доверба. Бебе Сем е на врвот на светот, безбеден, здрав и среќен. Носителот го носи бебето гордост, претставувајќи се себеси како сигурна мајка. Рингот е бенд кој вели: „Верувај ми, ти си сакан!“

Име на проектот : Blessed Child, Име на дизајнерите : Britta Schwalm, Име на клиентот : Blessed Child (Your 'Glueckskind').

Blessed Child Прстени

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.