Списание за дизајн
Списание за дизајн
Стол

Tulpi-seat

Стол Tulpi-дизајнот е холандско дизајн студио со талент за необичен, оригинален и разигран дизајн за внатрешни и надворешни средини, со главен фокус на јавниот дизајн. Марко Мандерс го постигна меѓународното признание со своето место на Тулпи. Внимателното седиште на толпи, ќе додаде боја на секое опкружување. Таа е идеална комбинација на дизајн, ергономија и одржливост со огромен забавен фактор! Седиштето на Tulpi автоматски се склопува кога неговиот патник станува, гарантирајќи чисто и суво седиште за следниот корисник! Со ротација на 360 степени, седиштето на Tulpi ви овозможува да изберете свој поглед!

Име на проектот : Tulpi-seat, Име на дизајнерите : Marco Manders, Име на клиентот : Tulpi BV.

Tulpi-seat Стол

Овој одличен дизајн е добитник на награда за златен дизајн во производи за осветлување и натпревар за дизајн на проекти за осветлување. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на златните наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни производи за осветлување и дела за дизајнирање на проекти за осветлување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.