Списание за дизајн
Списание за дизајн
Столицата

Ane

Столицата Столицата Ане има цврсти дрвени плочи од дрво кои се чини дека лебдат хармонично, но независно од дрвените нозе, над челичната рамка. Дизајнерот наведува дека седиштето, рачно изработено во сертифицирано еколошко дрво, е формирано преку единствена употреба на повеќе парчиња од една форма на дрво позиционирани и исечени на динамичен начин. Кога седите на столицата, мало покачување на аголот на задниот дел и аглите на превртување на страните се завршени на начин што обезбедува природна, удобна положба за седење. Столицата на Ан има само точен степен на сложеност за да создаде елегантна завршница.

Име на проектот : Ane, Име на дизајнерите : Troy Backhouse, Име на клиентот : troy backhouse.

Ane Столицата

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.