Списание за дизајн
Списание за дизајн
Прстен И Приврзок

Natural Beauty

Прстен И Приврзок Колекцијата Природна убавина е создадена како почит на шумата Амазон, наследство не само за Бразил, туку и за целиот свет. Оваа колекција ја спојува убавината на природата со сензуалноста на женските облини каде накитот го обликува и го гали телото на жената.

Име на проектот : Natural Beauty, Име на дизајнерите : Gabriel Juliano, Име на клиентот : Gabriel Juliano.

Natural Beauty Прстен И Приврзок

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.