Списание за дизајн
Списание за дизајн
Телескопска Колона

Uni-V

Телескопска Колона Минималистички стил со елегантен тон, "Уни-В" е телескопска колона дизајнирана за својства со панорамски поглед. Направено со алуминиум кој ја надоградува својата привлечност и стабилност. Димензијата добро пропорционална, нејзината внатрешна колона не само што има смисла за вртење на 360 °, туку и ја прави функционална за ергономско прилагодување на висината. Со горните механички споеви кои обезбедуваат тотално слободни движења за флуидноста при набудување. Или внатрешна или надворешна инсталација, неговиот дизајн создава стил за модерен декор.

Име на проектот : Uni-V, Име на дизајнерите : Jessie W. Fernandez, Име на клиентот : VISIMAXI.

Uni-V Телескопска Колона

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.