Списание за дизајн
Списание за дизајн
Рециклирачки Систем За Сортирање Отпад

Spider Bin

Рециклирачки Систем За Сортирање Отпад Бик за пајаци е универзално и економично решение за сортирање материјали што може да се рециклираат. Група поп-ап канти се создадени за дома, канцеларија или на отворено. Една ставка има два основни делови: рамка и торба. Лесно се преместува од едно до друго место, погодно за транспорт и складирање, бидејќи може да биде рамно кога не е во употреба. Купувачите нарачуваат пајак со камиони преку Интернет каде можат да изберат големина, број на канти за пајаци и типот на торбата според нивните потреби.

Име на проектот : Spider Bin, Име на дизајнерите : Urte Smitaite, Име на клиентот : isort.

Spider Bin Рециклирачки Систем За Сортирање Отпад

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.