Списание за дизајн
Списание за дизајн
Логото

Kaleido Mall

Логото Калеидо трговскиот центар обезбедува бројни места за забава, вклучувајќи трговски центар, пешачка улица и естрадала. Во овој дизајн, дизајнерите користеле обрасци на калеидоскоп, со лабави, обоени предмети како што се монистра или камчиња. Калеидоскопот е изведен од старогрчкиот καλός (убав, убавина) и εἶδος (она што се гледа). Како резултат, разновидните обрасци рефлектираат различни услуги. Формите се менуваат постојано, покажувајќи дека трговскиот центар се обидува да ги изненади и фасцинира посетителите.

Име на проектот : Kaleido Mall, Име на дизајнерите : Dongdao Creative Branding Group, Име на клиентот : Kaleido Mall.

Kaleido Mall Логото

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.