Списание за дизајн
Списание за дизајн
Пакувањето За Производи За Бебиња

HUSHBEBE

Пакувањето За Производи За Бебиња Според истражувањето, постарите граѓани кои се голем играч на пазарот на расадници претпочитаат производи моделирани по природа. Како стратегија, таа го избра начинот на кој тие можат да ја почувствуваат директно природата и забавата кога штотуку пристигнаа во делот за расадници на пазарот кој веќе е преплавен со органски и еколошки производи за бебиња во Кореја. Ова пакување прави голема планина во широк спектар на форми кога тие се натоварени на продажба како што покажуваат различни бои планини по сезона. Исто така, оваа сезонска амбалажа за бебиња функционира како бебешки играчки, така што бабите и дедовците не треба да купуваат блокови за играчки за бебиња.

Име на проектот : HUSHBEBE, Име на дизајнерите : Sook Ko, Име на клиентот : Sejong University.

HUSHBEBE Пакувањето За Производи За Бебиња

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.