Списание за дизајн
Списание за дизајн
Постер

County Fair Charity Fundraiser

Постер Коктели против ракот е домаќин на годишен настан за прибирање финансиски средства за собирање донации за своите корисници. Темата за настанот во 2015 година беше окружна фер. Овој постер во боја од два свила, обесен во градот и ги покани гостите да научат плоштад танц и коктели за затоплување на цревата за голтка за добра причина. Дизајнот упатува на гроздобер индиго Бандана и го вклучува симболот на лентата за подигнување на свеста во печатењето.

Име на проектот : County Fair Charity Fundraiser, Име на дизајнерите : Kathy Mueller, Име на клиентот : Kathy Mueller.

County Fair Charity Fundraiser Постер

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.