Списание за дизајн
Списание за дизајн
Столицата

Tri

Столицата Столицата во природна кедар солидна работена со ЦПУ машини и рачно заврши посебноста е што е формирана од блок цврсто дрво кедар нелекувана 50х50 површина е полирана со рака со мелести шкурка што прави мат површина и мазна на допир и ја засилува форми и шема на бои на одредено кедарско дрво е да имате природно масло кое го штити и го прави функционален предмет и практично во неговото одржување мек дизајн кој го збогатува природниот материјал со додавање неговиот мирис можете да зборувате за дизајн сензорен допир , удобност и мирис.

Име на проектот : Tri, Име на дизајнерите : Ascanio Zocchi, Име на клиентот : riva1920.

Tri Столицата

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.