Списание за дизајн
Списание за дизајн
Троседот

Marilyn Two Seat

Троседот Инспирирана од неверојатната Мерилин Монро и нејзиниот мал бел фустан. Нејзината елеганција сјае во текот на цртањето на нозете на оваа троседот истакнувајќи специјална техника за тапацирање што симулира движење на фустанот. Софата Мерилин ветува на овој начин да ја исполни вашата соба со елеганција што ги надминува интерпретациите на формите, и ја фати целата гламур и сексуалноста на повеќето иконична дива досега.

Име на проектот : Marilyn Two Seat, Име на дизајнерите : Rafaela Luís, Име на клиентот : Kalira Design.

Marilyn Two Seat Троседот

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.