Списание за дизајн
Списание за дизајн
Часовникот

Slixy

Часовникот Часовникот беше дизајниран да биде минималистички, но сепак елегантен и да ја почитува традицијата на часовниците со едноставни раце, марки и заоблена форма, додека ги туркаше границите со употреба на боја и сугестивно име на марка. Внимание беше посветено на материјалите и својствата, како и на дизајнот, бидејќи крајниот клиент денес го сака сето тоа - добар дизајн, добра цена и квалитетни материјали. Часовниците се состојат од кристално стакло од сафир, не'рѓосувачки челик за куќиштето, движење на кварц, направено од ропска компанија Ронда, 50 метри отпорност на вода и обоена лента од кожа за да се заврши.

Име на проектот : Slixy, Име на дизајнерите : Miroslav Stiburek, Име на клиентот : SLIXY.

Slixy Часовникот

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.