Списание за дизајн
Списание за дизајн
Активирање На Настани

The Jewel

Активирање На Настани 3D кутијата за накит беше интерактивен простор за малопродажба што ја покани јавноста да ја користи најновата технологија во 3Д печатење со создавање сопствен накит. Бевме поканети да го активираме просторот и веднаш се помисливме - како може кутијата за накит да биде комплетна без убав накит во него? Резултатот беше современа скулптура што резултираше во призма на боја која ја прифати убавината на рефлектирачката светлина, бојата и сенката.

Име на проектот : The Jewel, Име на дизајнерите : Beck Storer, Име на клиентот : Highpoint Shopping Centre.

 The Jewel Активирање На Настани

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.