Списание за дизајн
Списание за дизајн
Столицата

Yan

Столицата Детето секогаш е добар извор на инспирација. Еве како столицата Јан се инспирираше од нив и се создаде. „Јан“ значи око на кинески јазик. Инспириран од детската перспектива, столицатато Јан беше создадено за да изрази колку е прекрасен и разнобоен светот преку очите на децата. Обликот на столицата е изведен од пресекот на окото. Со употреба на живописни бои на ткаенина за да претставува прекрасен свет и да се спротивстави на јасен транспарентен акрилик, столицата го претставува својот силен идентитет и привлечен поглед, особено со неговата неконвенционална форма.

Име на проектот : Yan, Име на дизајнерите : Irene Lim, Име на клиентот : Shin.

Yan Столицата

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.