Списание за дизајн
Списание за дизајн
Прстен

Ballerina

Прстен Loveубовта на дизајнерот кон класичната музика и руската балет ја инспирираше да го создаде овој ринг, кој нуди можност да ја покаже една од нејзините јаки: дизајнирање со органски форми. Овој прстен од злато од роза и неговиот неорганичен камен опкружен со розови сафири е овде. Дизајнот на bezel овозможува искрата на скапоцените скапоцени камења да ги заблескаат и да ги покажат своите бои додека фигурата на балерина и брановидниот аранжман сочинуваат динамичен облик на прстенот, оставајќи впечаток дека балерината лебди по вашата рака.

Име на проектот : Ballerina, Име на дизајнерите : Larisa Zolotova, Име на клиентот : Larisa Zolotova.

Ballerina Прстен

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.