Списание за дизајн
Списание за дизајн
Продавница За Очила

Optika Di Moda

Продавница За Очила Во зградата некогаш дом на унгарскиот композитор Франц Лист, Оптика ди Мода собира оригинални одлики од 19 век и современ дизајн во срцето на Будимпешта. Изложените brickидари ја градат продавницата и се спротивставуваат на елегантните кабинети, бројачи и подови. Просторот е осветлен од лустери и дисплејските единици се осветлени со светли бели светла. Инспирирани столици од Чарлс Емс и едноставни табели ги охрабруваат клиентите да поминуваат време во продавницата, а специјализираните простории за оптички преглед се одделени со стаклена врата на задниот дел од просторијата.

Име на проектот : Optika Di Moda, Име на дизајнерите : Tamas Csiszer, Име на клиентот : Csiszer Design Studio.

Optika Di Moda Продавница За Очила

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.