Списание за дизајн
Списание за дизајн
Накит

Meaningful Heart

Накит Постојат многу накит кои носат спомени за семејството или настаните. Оттогаш станаа старомодни, но се премногу непроценливи и сакани да бидат продадени. Тие честопати се закопчуваат во кутијата за накит. Значаен накит за срце е обично другар што треба да се носи или на ѓердан, понекогаш како шарм, брош или држач за клучеви. Тоа е ново парче накит во нова форма, но сепак ги овековечува сите индивидуални емоции и спомени. Без промашување е направено од саканото старо злато на кое му беше доверено Бриттас Шмие. Тоа е концепт на стопење на срцето.

Име на проектот : Meaningful Heart, Име на дизајнерите : Britta Schwalm, Име на клиентот : Britta Schwalm.

Meaningful Heart Накит

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.