Списание за дизајн
Списание за дизајн
Мешање Палета

MiioPalette

Мешање Палета Дизајнот на Мијо Пале е инспириран од сликарската палета, но наменета е за стоматолошка лабораторија. Дизајнерот ги комбинираше уметничките и функционалните перспективи, создавајќи производ кој е опремен со лесна и чиста, одвојлива стаклена површина за мешање на композитот и со 9 бунари каде практично можете да ги чувате вашите керамички тегли. Со помош на плочата за мешање, корисникот може лесно да ги постави со цел сите мали шишиња во целосна согласност со нивните посебни карактеристики, со цел да ги максимизираат перформансите на стоматолошките техничари.

Име на проектот : MiioPalette, Име на дизајнерите : Gilbert Vasile, Име на клиентот : miioPALETTE.

MiioPalette Мешање Палета

Овој одличен дизајн е добитник на награда за бронзен дизајн во конкуренција на архитектура, зграда и дизајн на структури. Дефинитивно треба да го видите бронзениот награден дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни архитектури, градежни работи и дизајн на структури.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.