Списание за дизајн
Списание за дизајн
Асистент За Шминка

Eyelash Stand

Асистент За Шминка Овој дизајн истражува метафора на трепките. Дизајнерот смета дека трепките за трепки се потрага по лично очекување. Тој создава држач за трепки како икона на животот или минијатурна фаза на изведба. Овој штанд симболизира потсетувачка обврска наутро или пред спиење, со поставување на трепките привремено пред или откако ќе се примени. Штанд за трепките е начин да се запаметите што нешто тривијално придонесе за лична дневна авантура.

Име на проектот : Eyelash Stand, Име на дизајнерите : Naai-Jung Shih, Име на клиентот : Naai-Jung Shih.

Eyelash Stand Асистент За Шминка

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.