Списание за дизајн
Списание за дизајн
Табелата За Лаптопи

Ultraleggera

Табелата За Лаптопи Во просторот за живеење на корисникот, тој ќе може да ја преземе задачата на масичка за кафе и да ги задоволи потребите за ставање, заминување, имајќи предвид голем број предмети; Тој не е дизајниран само за употреба на лаптоп, но може да биде и помалку специфичен за употреба на лаптоп; Може да овозможи различни позиции за седење без да се ограничи подвижноста при употреба на коленото; Накратко, домашен мебел кој не е наменет за употреба на колена, но сепак се препорачува употреба во моменти кои се наоѓаат во единиците за седење како што се каучи за седишта за краткорочни.

Име на проектот : Ultraleggera, Име на дизајнерите : Nur Seda Sahin, Име на клиентот : .

Ultraleggera Табелата За Лаптопи

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.