Списание за дизајн
Списание за дизајн
Компанија За Подароци

Yun Tea

Компанија За Подароци Овој дизајн на колекција чај вклучува концепт на кинески зодијак и хороскопи со двојазичен бренд идентитет, кој помага да се промовира оваа кинеска културна традиција пред светскиот народ преку различен пристап и тон на глас. Графичкиот стил на западната модела на врба на кинонерија е манипулиран со источниот кинески хороскопски карактер, создавајќи визуелен идентитет кој е поврзан со чајот и среќата со зодијак.

Име на проектот : Yun Tea, Име на дизајнерите : Jacky Cheung, Име на клиентот : SharpMotion.

Yun Tea Компанија За Подароци

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.