Списание за дизајн
Списание за дизајн
Прилагодлив Тепих

Jigzaw Stardust

Прилагодлив Тепих Теписите се направени во ромб и шестоаголници, лесни за поставување едни до други со анти-лизгачка површина. Совршено за покривање на подови, па дури и theидовите да ги намалат вознемирувачките звуци. Парчињата доаѓаат во 2 различни видови. Светло-розовите парчиња се набиени во волна од НЗ со везени линии во влакна од банана. Сините парчиња се отпечатени на волна.

Име на проектот : Jigzaw Stardust, Име на дизајнерите : Ingrid Kulper, Име на клиентот : Ingrid kulper design AB.

Jigzaw Stardust Прилагодлив Тепих

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.