Списание за дизајн
Списание за дизајн
Комплет За Готвење Пожар

Firo

Комплет За Готвење Пожар FIRO е мултифункционален и преносен пакет за готвење 5 кг за секој отворен оган. Рерната има 4 саксии, прицврстени за отстранување на железничката фиока за фиоки со поддршка за вртење за одржување на нивото на храна. Така, FIRO може лесно и безбедно да се користи како фиока без да истура храна додека рерната лежи на половина пат во огнот. Садовите се користат за готвење и за јадење и се ракува со алатката за прибор за јадење, која се прилепува на секоја страна од садовите за да ги носи во џебови за изолација на температурата додека се топли. Вклучува и ќебе кое е како торба која ја држи целата корисна опрема.

Име на проектот : Firo, Име на дизајнерите : Andrea Sosinski, Име на клиентот : NIMTSCHKE DESIGN - Andrea Sosinski.

Firo Комплет За Готвење Пожар

Овој исклучителен дизајн е добитник на наградата за платина за дизајн во натпревар за играчки, игри и производи за хоби. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајнери на платинести наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајнирање игри, игри и хоби.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.