Списание за дизајн
Списание за дизајн
Ресторанот „Бистро“

Gatto Bianco

Ресторанот „Бистро“ Разиграна мешавина од ретро-приказни во ова улично бистро, опфаќајќи разновидни мебел со иконски стилови: гроздобер loveубовни ликови на Виндзор, дански ретро фотелји, француски индустриски столчиња и кожни барови во мансарда. Зградата се состои од излитени колони од тули, покрај прозорците со слики, обезбедување рустични живописи во сончевата околина, а приврзоците под брановидни метални тавани го поддржуваат осветлувањето на амбиентот. Мачета метална уметност гази на тревници и трчање да се скрие под дрвото привлекува внимание, одекнувајќи на шарена позадина од дрво, живописно и анимирано.

Име на проектот : Gatto Bianco, Име на дизајнерите : Hsin Ting Weng, Име на клиентот : Ris Interior Design Co., Ltd..

Gatto Bianco Ресторанот „Бистро“

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.