Списание за дизајн
Списание за дизајн
Автоматска Кафе Машина

F11

Автоматска Кафе Машина Едноставни и елегантни, чисти линии и висококвалитетни материјали заврши, дизајн F11 одговара на професионални и домашни околини. Целосниот дисплеј на допир во боја 7 "е исклучително лесен за употреба и интуитивно. F11 е машина" еден допир "каде што можете да ги прилагодите вашите претпочитани пијалоци за брз избор. Зголемениот бункер за грав, резервоар за вода и контејнер за земја е на располагање за да се справат со врвниот час побарувачка Патентираната единица за производство на пијалаци може да понуди еспресо под притисок или редовно кафе без притисок, а аромата е загарантирана со керамички рамни лопати.

Име на проектот : F11, Име на дизајнерите : Nicola Zanetti, Име на клиентот : Dr Coffee.

F11 Автоматска Кафе Машина

Овој неверојатен дизајн е добитник на награда за сребрен дизајн во конкуренција на дизајн, облека и облека за облека. Дефинитивно треба да го видите портфолиото за дизајн на сребрените наградувани дизајнери за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на облека, облека и облека.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.