Списание за дизајн
Списание за дизајн
Услугата За Пораки

Moovin Card

Услугата За Пораки Moovin Card е иновативна алатка за пораки заснована на код QR, која е комбинација на честитка и видео-порака. Moovin им овозможува на потрошувачите да создаваат и да прикачуваат персонализирани фото и видео пораки создадени со апликацијата Moovin на физички честитки. Видео пораките се поврзани со QR-кодовите што веќе се отпечатени во картичките. Примачот едноставно треба да го скенира QR-кодот за да го гледа видеото. Moovin е една од ваков вид услуга за завиткување на пораки што помага да ги испорачате вашите чувства што е тешко да се изразат само со зборови.

Име на проектот : Moovin Card, Име на дизајнерите : Uxent Inc., Име на клиентот : Moovin.

Moovin Card Услугата За Пораки

Овој добар дизајн е добитник на награда за дизајн во конкуренција на дизајн на пакување. Дефинитивно треба да го видите наградуваниот дизајн портфолио на дизајнерите за да откриете многу други нови, иновативни, оригинални и креативни дела за дизајн на пакување.

Дизајн на денот

Неверојатен дизајн. Добар дизајн. Најдобар дизајн.

Добрите дизајни создаваат вредност за општеството. Секојдневно имаме посебен проект за дизајн кој демонстрира совршеност во дизајнот. Денес, задоволни сме да покажеме наградуван дизајн што прави позитивна разлика. Секојдневно ќе прикажуваме поубави и инспиративни дизајни. Бидете сигурни дека да не посетувате секој ден за да уживате во нови производи за дизајн и проекти од најголемите дизајнери ширум светот.